WERTYKULATOR SPALINOWY HECHT 5654
Hecht

WERTYKULATOR SPALINOWY HECHT 5654

EAN: 8594061744079 NR KATALOGOWY: HECHT5654
1 098,00 zł
Darmowa wysyłka

Spalinowy wertykulator HECHT5654 z nożami stalowymi w super cenie – zapewni twojemu trawnikowi fachową opiekę.

Ilość
Dostępny w magazynie wysyłka w 24h

Praktyczny spalinowy wertykulator HECHT5654 z nożami stalowymi w super cenie – zapewni twojemu trawnikowi fachową opiekę. Wałek wyposażony został w 18 stalowych noży, dzięki czemu świetnie sprawdza się w średnich oraz dużych ogrodach. Silnik HECHT OHV o mocy 3,5 KM zapewnia płynne działanie oraz wystarczającą moc do pracy. Zalecana powierzchnia robocza do 1400 m2. Metalowa obudowa daje dobrą stabilność urządzenia podczas przemieszczania się w trudnym terenie. Koła posiadają łożyska kulkowe dla płynniejszego poruszania, które zmniejszają również zużycie konstrukcji jezdnej.

Szerokość robocza urządzenia wynosi 38 cm a głębokość napowietrzania może być centralnie ustawiona w sześciu stopniach. Wertykulator idealnie sprawdzi się niemal w każdym ogrodzie i na każdym trawniku. Częścią urządzenia jest pojemny 40 l kosz do trawy wykonany z tkaniny do zbierania trawy, mchu, liści, itp.

Dla łatwiejszej obsługi, wertykulator wyposażono w praktyczną poręcz, którą można złożyć do jeszcze łatwiejszego przechowywania.

Podczas regularnego koszenia trawnika, pozostałości po koszeniu mogą tworzyć nieprzepuszczalną warstwę która blokuje dostęp powietrza oraz składników odżywczych do ziemi, stwarzając idealne warunki do rozwoju grzybów, które hamują prawidłowy rozwój trawnika. Dlatego wskazane jest od czasu do czasu, aby napowietrzać trawnik poprzez jego nacinanie.

Przycinanie (wertykulację) zaleca się 2 razy do roku, raz na wiosnę i raz jesienią. Wertykulacja usuwa darninę, mech, pozostałości roślinne, chwasty oraz napowietrza górną warstwę gleby. Ma to bezpośredni wpływ na poprawę wchłaniania składników odżywczych, wilgoci i powietrza oraz promowanie głębszego zakorzenienia trawy. Dzięki takiej pielęgnacji powstają również nowe pędy, zagęszczając trawnik.

Napowietrzanie (aerację) zaleca się wykonywać w końcówce sezonu. Delikatnie wzruszy zbitą ziemię, wybierze pozostałości i inne zanieczyszczenia, usunie starą nieprzepuszczalną powłokę z trawnika, oraz poprawi wymianę gazów i przyjmowanie wilgoci przez glebę

Wertykulator HECHT 5654 otrzymał bardzo wysoką ocenę 1.5 w teście przeprowadzonym przez niemieckich specjalistów z magazynu Heimwerker Praxis. Rynek niemiecki jest bardzo wymagający w kwestii jakości, więc jest to duży sukces.

HECHT5654

Opis

Silnik
HECHT OHV
Pojemność kosza (l)
40
Waga (kg)
26,5
Pojemność silnika (cm3)
87
Obudowa
metalowa
Szerokość robocza (cm)
38
Moc (KM)
3,5
Regulacja wysokości (mm)
+10 - 0 - 12
Ilość noży (szt)
18
Typ zasilania
Spalinowe

Specyficzne kody

Tagi

kultywator

,

rekultywator

,

Komentarze

Napisz swoją opinię

WERTYKULATOR SPALINOWY HECHT 5654

Spalinowy wertykulator HECHT5654 z nożami stalowymi w super cenie – zapewni twojemu trawnikowi fachową opiekę.

Napisz swoją opinię